اسباب کشی

همه ی ما می دانیم که اسباب کشی کار راحتی نیست اما با یک برنامه ریزی خوب می توانیم اثاث کشی را راحتتر کنیم.برای اینکار بهتر است در ابتدا خودمان فوت و فن های اسباب کشی رارعایت کنیم و ادامه پروسه ی اثاث کشی را به یک شرکت اتوبار مطمئن و کاربلد بسپاریم.

 

فوت و فن های اسباب کشی :

1.در زمان بسته بندی اثاث خانه، وسایل مرتبط به هم را کنار هم چیده و برای اینکه در حین اسباب کشی گیج نشوید بهتر است در هنگام بسته بندی اسباب خانه اسم محل آن و محتویات درون جعبه را لیست کنید و بر روی آن بچسبانید.

 

2.بهترین زمان برای پاکسازی وسایل در حین اسباب کشی است پس قبل از بسته بندی اثاث منزل خود را از شر وسایل اضافی خلاص کنید.

 

3.در اسباب کشی ظروف شکستنی را با دقت در کارتن های سالم و محکم بسته بندی کنید ، توجه کنید کارتن ها را زیاد سنگین نکنید و حتما با ماژیک قرمز روی کارتن ها بنویسید شکستنی.

 

4.اگر خودتان به تنهایی باید وسایل را در اسباب کشی جمع کنید ، برای جلوگیری از آشفتگی و دوباره کاری بهترین  است تا زمانی که بسته بندی اسباب یک اتاق یا قسمت تمام نشده است به سراغ قسمت دیگر نروید اما اگر نیروی کمکی دارید کارها را تقسیم بندی کنید.

 

5.برای  جلوگیری از کثیف شدن فرش ، مخصوصا ریشه های آن هنگام اسباب کشی، ابتدا پارچه ای را در قسمت ریشه ها به صورت دولا طوریکه ریشه در بین دو لایه پارچه قرار بگیرد ، سپس فرش را با پارچه لوله کنید. در نهایت اگر پارچه بزرگ دیگری در دسترس بود ، به دور فرش لوله شده نیز بپیچید.

 

6.در اسباب کشی مراقب اشیاء و لوازم با ارزش باشید! بنابراین توصیه می شود اشیا و وسایل قیمتی و نفیس مثل جواهرات ، پول نقد ، قالیچه های نفیس ،اشیاء عتیقه ، اسناد و اوراق مهم را با ماشین شخصی خودتان جابجا کنید.

 

7.برای جلوگیری از ایجاد  صدمه بر روی رنگ و روکش وسایل  چوبی و پایه صندلی ها و مبلمان در اسباب کشی از رومه های باطله، پارچه یا پلاستیک استفاده کنید. برای این کار آنها را به صورت چند لایه به دور محل مورد نظر بپیچید.

 

8.کارتن ها و جعبه های بزرگ را فقط با کتاب و لوازم سنگینی مانند آن پر نکنید زیرا حمل آن در اسباب کشی برای باربران بسیار سخت می شود ، بنابراین نیمی از آنها را با کتاب و نیمی دیگر را با خرده ریزهای دیگر پر کنید.

 

9.برای جابجایی گیاهان هنگام اسباب کشی ، اگر گلدان های بزرگ و سنگین باشد چاره ای جز جا به جایی به همان صورت موجود ، نیست ولی در مورد گلدان های کوچک ، می توانید مجموعه ای از آنها را درون یک جعبه محکم مقوایی، چوبی یا پلاستیکی قرار بدهید و سپس یک چوب را بلندی ارتفاع بلندترین گیاه مجموعه، درون گلدان ها قرار دهید سپس با کیسه زباله ای بزرگ و یا پلاستیکی نازک روی سطح و طرفین جعبه ها را بپوشانید ولی حتما منافذی را برای تنفس گیاهان باقی بگذارید.بعد از تمام شدن اثاث کشی کمی استراحت کنید بعد از آن حتما گشتی در خانه بزنید تا مطمئن شوید که چیزی جا نمانده است.


اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: اسباب ,بندی ,پارچه ,وسایل ,بسته ,اثاث ,بسته بندی ,هنگام اسباب ,برای جلوگیری ,بندی اسباب ,بندی اثاث
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل