رفع گرفتگی چاه و فاضلاب دستشویی و حمام

از عوامل مسدود شدن راه آب و فاضلاب, گرفتگی فاضلاب ظرفشویی و یا چاه توالت می باشد. در اینجا می خواهیم راه های رفع گرفتگی چاه و فاضلاب را بررسی کنیم:


بازکردن لوله فاضلاب ظرفشویی

گرفتگی ظرفشویی و جمع شدن آب در سینک به دلیل بسته شدن مجرای فاضلاب ظرفشویی توسط ته مانده غذا و روغن ایجاد می شود. قرار دادن توری روی سوراخ سینک مانع از ورود مواد ریز به داخل سیفون ظرفشویی می شود.ساده ترین راه برای حل این مشکل باز کردن سیفون زیر سینک ظرفشویی یا همان قسمت” شتر گلویی” ظرفشویی است. با تمیز کردن این قسمت مشکل نیز برطرف می شود.

گرفتگی چاهک کف آشپزخانه هم موجب بروز این مشکل می شود که در مراحل اولیه با لوله بازکن های خانگی مشکل برطرف می شود. لوله بازکن های خانگی همان وسیله ای هستند که با مکش، محتویات لوله را آزاد می کنند و در هر خانه ای وجود دارد.

استفاده از لوله بازکن های شیمیایی نیز با حل کردن مواد داخل لوله ها می تواند در رفع گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه موثر باشد. دستور استفاده محلول های لوله بازکن را برای نتیجه گیری بهتر رعایت کنید. دقت کنید باقی ماندن بیش از حد این مواد شیمیایی می تواند موجب آسیب به لوله های فاضلاب شود.

هنگام استفاده از مواد شیمیایی نظیر لوله بازکن ها از ماسک استفاده کنید تا بخارات سمی به سیستم تنفسی تان آسیب نرساند.اگر با همه این روش ها لوله فاضلاب ظرفشویی باز نشد سریع با یک لوله بازکن حرفه ای تماس بگیرید تا مشکل از این بدتر نشود.

رفع گرفتگی چاه و فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی

تخلیه چاه و رفع گرفتگی چاه و فاضلاب باید با بررسی کامل صورت گیرد تا کمترین آسیب را به سیستم لوله های فاضلاب وارد کند. این کار توسط لوله بازکن و توسط ابزارهای خاصی انجام می شود. به هیچوجه بدون داشتن اطلاعات کافی و وسیله اقدام به بازکردن چاه دستشویی نکنید. به طور معمول یکی از این روش ها برای رفع گرفتگی چاه و فاضلاب انجام می شود.

روش اول:رفع گرفتگی چاه و فاضلاب با استفاده از پمپ

پمپ زدن یکی از راه های بازکردن فاضلاب است که با فشار آب،  مواد موجود در لوله ها را  به جلو حرکت  می دهند تا مسیر آب به طور کامل باز شود. عمل پمپ زدن آب تا باز شدن کامل لوله های فاضلاب ادامه پیدا می کند و در نهایت مسیر کاملا پاکسازی می شود.

روش دوم:رفع گرفتگی چاه و فاضلاب با تراکم هوا

بهترین روش برای لوله بازکنی استفاده از دستگاه تراکم هوا می باشد. گرفتگی های شدید با پمپ زنی باز نمی شوند و نیاز به استفاده از دستگاه تراکم هوا برای باز کردن مسیر فاضلاب است. این دستگاه  با جمع کردن هوا در مخزن و فشار ناگهانی هوا به لوله فاضلاب می تواند گرفتگی های چاه توالت و فاضلاب ها را رفع کند. البته دستگاه تراکم هوا در هنگام استفاده صدای شدیدی ایجاد می کند و حتما باید توسط فرد لوله بازکن حرفه ای استفاده شود. کار با دستگاه نیاز به تخصص دارد.

روش سوم:رفع گرفتگی چاه و فاضلاب با فنر

فنر لوله بازکنی رایج ترین شیوه بازکردن مسیر لوله های فاضلاب است که در اکثر موارد کاربرد موثرتری دارد. این فنر در مسیر نزدیک به چاه فاضلاب استفاده می شود و قدرت بیشتری نسبت به موارد دیگر دارد. در مواردی که جسم بزرگی مسیر لوله های فاضلاب را مسدود کرده باشد فنر لوله بازکنی بهترین انتخاب است. نوک تیز و مارپیچی فنر می تواند انواع مواد زائد و فضولات را از دیواره های فاضلاب جدا کند.

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: فاضلاب ,لوله ,گرفتگی ,استفاده ,بازکن ,ظرفشویی ,لوله بازکن ,فاضلاب ظرفشویی ,لوله فاضلاب ,لوله بازکنی ,دستگاه تراکم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل